LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nxënësit dhe mësuesit infektohen me COVID/ Mbyllet gjimnazi në Borsh dhe një klasë në Këlcyrë

5 Nëntor 2021, 08:10, Aktualitet CNA

Në gjimnazin e Këlcyrës një klasë është mbyllur, pasi, nxënësit kanë rezultuar të infektuar me Covid.

Raportohet se janë 20 nëxënës të vitit të dytë gjimnaz, të cilët janë izoluar në shtëpitë e tyre.

Ka qenë ISHP, që ka urdhëruar mbylljen e klasës, në mënyrë që mos të kishte përhapje të Covid, tek nxënësit e tjerë në shkollë.

Mësimi për vitin e dytë të gjimnazit të Këlcyrës do të rifillojë pas 14 ditësh.

Edhe në Borsh ka pasur një situatë të tillë dhe nuk bëhet fjalë vetëm për mbylljen e një klase, por për mbylljen e të gjithë shkollës.

Gjimnazi ?Qazim Pali? në Borsh të Himarës është mbyllur për 10 ditë, pasi 7 mësues dhe 6 nxënës kanë rezultuar pozitivë me COVID-19./CNA.al

Lajmet e fundit nga