LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kodi i familjes/ Akil Pano: Gjinia e fëmijës përcaktohet shumë herët, nuk ndryshon më

5 Nëntor 2021, 21:10, Aktualitet CNA
Kodi i familjes/ Akil Pano: Gjinia e fëmijës përcaktohet

Ndryshimi i ligjit të birësimit dhe zëvendësimi i termave nënë dhe babë me prind 1 dhe prind 2 ka sjellë një reagim të madh tek qytetarët. Pastori Akil Palo, ka qenë ndër emrat që ka mbështetur familjen tradicionale dhe ka dalë kategorikisht kundër zëvendësimit të termave.

I ftuar në emisionin Zonë e Lirë me Arian Çnin në Tv Klan, Pano deklaroi se seksi i një individi përcaktohet që në muajin e tretë kur është ende në barkun e nënës, ndërsa theksoi se gjinia nuk mund të ndryshojë me kalimin e viteve.

?Sa shkencore është të thuash që të lindësh mashkull dhe më pas ndihesh femër. Pavarësisht organeve, nëse ndihesh femër je femër. Mjafton që një nënë në muajin e tretë të bëj një eko të kuptojë nëse ka vajzë apo djalë.

Njeriu është një qenie unike. Është e plotë dhe e kompletuar. Organet gjenetale duhet të përkojnë me atë që je.

Shkenca mbështetet në forma të thjeshta empirike. Nga organet gjenetale përcaktohet identiteti dhe gjinia e një individi?, tha Akil Pano./CNA.al

Lajmet e fundit nga