LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Harta e gjyqësorit/ Ngrihen dy grupe pune në Ministrinë e Drejtësisë dhe KLGJ

5 Nëntor 2021, 18:29, Aktualitet CNA
Harta e gjyqësorit/ Ngrihen dy grupe pune në Ministrinë e

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka zhvilluar një takim me kryetaren e KLGJ, Naureda Llagami dhe përfaqësuesin e Ambasadës Amerikane në Tiranë, Benjamin Rockwell, me të cilët ka diskutuar problematikat e fundit të hartës gjyqësore.

Në përfundim të takimit është dakordësuar për ngritjen e dy grupeve të punës, një në Ministrinë e Drejtësisë dhe një në KLGJ, të cilët do të takohen javën e ardhshme për të përmbyllur në nivel teknik, temat e hapura për diskutim.

Marrëveshja për ngritjen e dy grupeve erdhi si nevojë për finalizimin e draft-propozimit të përbashkët të Hartës Gjyqësore, që më pas do t?i kalojë KLP, PP, MIE dhe grupeve e tjera të interesit, përpara miratimit në Këshillin e Ministrave./CNA.al

Lajmet e fundit nga