LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep lajmin/ Nga 1 korriku, zero taksë për pagat deri 40 mijë lekë

3 Nëntor 2021, 13:19, Politikë CNA
Rama jep lajmin/ Nga 1 korriku, zero taksë për pagat deri 40 mijë

Qeveria ka vendosur që duke nisur nga 1 korriku i vitit që vjen, do të ketë zero taksë për pagat deri në 400 mijë lekë.

Këtë vendim e ka bërë të ditur sot kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale.

Rama e paralajmëroi këtë vendim më 15 mars të këtij viti, gjatë fushatës zgjedhore ku prezantoi programin e Partisë Socialiste, ?Pagat, taksat dhe biznesi?./CNA.al

Lajmet e fundit nga