LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'PD ka shkarë majtas'/ Kadilli i jep të drejtë Berishës

2 Nëntor 2021, 20:43, Politikë CNA

Ish-kandidati për kryetar të PD-së, Fatbardh Kadilli , i jep të drejtë Berishës kur thotë se PD ka shkarë majtas në drejtimin e Bashës.

Në një dalje televizive ai tha se këto probleme i ka ngritur dhe ai në platformën e tij për kryetar.

 ?Ka një të vërtetë në atë që thotë Berisha. Basha nuk ndërtoi dot një opozitë përballë Ramës, nuk ndërtoi një aksion. Shfrytëzoi të gjitha mundësitë dhe mbështetjen dhe nuk bëri gjë. 

Berisha e akuzon si peng të Ramës, kam një rezervë të madhe. Nëse ka qenë,  njeriu më i informuar në Shqipëri supozohet të jetë Berisha. Është e pafalshme nëse e ka ditur dhe e ka toleruar”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga