LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fati i Bashës në PD dhe përplasjet me Berishën/ Gazetari tregon afatet, sa duhet të presin demokratët

2 Nëntor 2021, 19:28, Politikë CNA

Analisti dhe gazetari Lutfi Dervishi, duke komentuar situatën në Partinë Demokratike dhe përplasjet Basha-Berisha, ka folur dhe për një trajektore ku mund të takohen nëse ftohen gjakrat.

I ftuar në emisionin Debati me Alba Alishanin në A2CNN, ai tha se koha është gjykatësi më i mirë, por nuk ka kohë mjaftueshëm për tu ulur gjakrat mes tyre, dhe se do jetë 2022 ai që na tregojë fatin e sejcilit.

?Distanca mes tyre është ekstreme. Do duhen vite që të rikthehet në kuotat normale.

Zoti Berisha është shumë i qartë, qëllimi i tij është largimi i Bashës.

Basha deri para 10 ditësh nuk dinte se ccfarë duhet të thonte dhe të bëntë përballë publikut, po priste kohën deri ku do të shkonte Lëvizja e Berishës.

Berisha është habitur nga mbështetja, kjo dinamikë e ka detyrar Bashën që të distancohet.

Koha nuk është gjykatësi më i mirë, por ilaci më i mirë, por në këtë pikë nuk ka kohë mjaftueshëm që të ftohen gjakrat mes aktorëve.

Do duhet të presim 2022 për të parë cila është e ardhmja e Bashës dhe Berishës?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga