LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD e ka të pamundur të mos ndahet”/ Astrit Patozi zbërthen krizën e opozitës

2 Nëntor 2021, 19:15, Politikë CNA

Ish koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka deklaruar se Partia Demokratike nuk e ka luksin të festojë, pasi duhet të zgjidhë hallet që ka brenda saj.

I ftuar në emisionin “Debati” me Alba Alishanin në A2CNN, Patozi është shprehur se PD e ka të pamundur të mos ndahet. Sipas tij pas ndarjes së PD mund të vijë shpëtimi.

Ish koordiantori thekson se PD do të zvarritet edhe pas mbledhjes së Kuvendit Kombëtar dhe sa më shumë të zvarritet aq më shumë do të zgjasë agonia e saj.

?Partia Demokratike nuk ka luksin të festojë duhet të zgjidhë një hall që nuk është i vogël, duhet të shpëtojë prej saj. PD e ka të pamundur të mos ndahet. Prej ndarjes mund të vijë shëptimi. Partia Demokratike do të zvarritet edhe pas Kuvendit. Do të kemi një zvarritje ilegjitimiteti se sa më shumë të zgjasi aq më shumë do vijojë agonia?, shprehet Patozi./ CNA.al  

Lajmet e fundit nga