LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vettingu në politikë përçan Opozitën?/ Dashamir Shehi kundër propozimit të PD

3 Nëntor 2021, 11:41, Politikë CNA
Vettingu në politikë përçan Opozitën?/ Dashamir Shehi

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar sot propozimin e PD-së për ndryshimet kushtetuese, siç është vettingu i politikanëve, reforma territoriale si dhe reforma zgjedhore.

Në një intervistë për Report tv, Shehi tha se i mbështet, por duke u ndalur tek vettingu i politikanëve, ai doli kundër propozimit të PD.

Shehi theksoi se Vettingu i politikanëve nuk duhet të bëhet nga SPAK, pasi ka institucione të tjera shtetërore që mund ta bëjnë.

?Vettingu i politikanëve duhet të bërë, mua nuk më pëlqen formal që duhet ta bëjë SPAK shteti besoj i ka të gjitha institucionet. Vetting, po, sepse disa janë pasuruar në mënyrë të padrejtë dhe kjo është ofenduese për shqiptarët. Disa e kanë tepruar dhe duhet të ishin me kohë burgjeve. SPAK të bëjë punën në luftën kundër krimit të organizuar. Reforma Territoriale është bërë që të fitojë Rama zgjedhjet dhe duhet ndryshuar.?- tha Shehi./CNA.al

Lajmet e fundit nga