LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas infektimit me Covid/ Humb jetën 27 vjeçarja nga Saranda

23 Tetor 2021, 17:23, Aktualitet CNA
Pas infektimit me Covid/ Humb jetën 27 vjeçarja nga Saranda

Në 24 orët e fundit janë shënuar 629 raste të reja dhe  7 viktima nga Covid-19, mes të cilëve edhe një vajzë e re.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, viktima është 27 vjeçe nga Saranda, ndërsa nuk jepen detaje nëse vuante nga ndonjë sëmundje bashëshoqëruese apo jo.

?Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 153 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID19, 7 qytetarë: një qytetare nga Saranda 27 vjeçe, katër qytetarë nga Tirana të moshave 44-80 vjeç, një qytetar nga Librazhdi 62 vjeç, një qytetare nga Berati 82 vjeçe?, njofton ministria./CNA.al

Lajmet e fundit nga