LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike/ Arrestohet 36 vjeçari i shpallur në kërkim

22 Tetor 2021, 12:00, Aktualitet CNA
Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike/ Arrestohet 36 vjeçari

Një 36 vjeçar është arrestuar nga policia në pikën kufitare të Kapshticës. Shtetasi Markel Jani, 36 vjeç, banues në Korçë, ishte shpallur në kërkim, i dënuar me 6 vite burg për prodhim dhe shitje narkotikësh

Njoftimi i policisë:

“Kapshticë/Ndalohet një shtetas në kërkim, i dënuar me 6 vjet burg për prodhim dhe shitje narkotikësh. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, bënë ndalimin e shtetasit në kërkim Markel Jani, 36 vjeç, banues në Korçë.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me vendimin e datës 20.05.2019, e ka dënuar këtë shtetas me 6 vite burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Veprimet e mëtejshme do të kryhen nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë”./CNA.al

Lajmet e fundit nga