LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I vihet flaka mbetjeve/ Laçi zgjohet nën “pushtetin” e tymit

23 Tetor 2021, 08:55, Aktualitet CNA

Mëngjesin e sotëm, qyteti i Laçit është zgjuar i mbuluar nga tymi.

Mësohet se gjatëorëve të natës u është vënë flaka mbeturinave ne kodrat e qytetit.

Për pasojë retë e tymit janë shpërndarë në qytet, madje dhe në disa fshatra të zonës së malësisë së Kurbinit.

Për të normalizuar situatën në vendgrumbullimin e plehrave kanë mbërritur fadroma dhe zjarrfikësit e Laçit.

Kujtojmë këtu se një ditë më parë, kryeministri Edi Rama, kërcënoi kryebashkiakët që të japin një zgjidhje për plehrat./CNA.al

Lajmet e fundit nga