LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Amandamentet e PD/ Ish-Zyrtari i prokurorisë: Një opozitë serioze ulet dhe diskuton

20 Tetor 2021, 19:48, Aktualitet CNA
Amandamentet e PD/ Ish-Zyrtari i prokurorisë: Një opozitë serioze

Ish zv.kryeprokurori, Shkëlqim Hajdari ka folur rreth vettingut të politikanëve, duke deklaruar se ka disa çështje që e shqetësojnë atë, sa i takon propozimeve të PD-së.

?Propozimi nga PD nuk ka ndonjë gjë të keqe, por më shqetëson fakti që PD ka juristë dhe habitem si mund të çosh në Parlament një çështje kaq serioze dhe të kërkosh zgjidhje nga SPAK. Si mundet SPAK të kryejë vettingun e politikanëve? Së dyti më habit fakti që Basha flet për ndryshime kushtetuese që duhen bërë në Shqipëri dhe një ndër to, që presidenti të zgjidhet nga populli?, ka deklaruar Hajdari.

Më tej ai ka shtuar se Basha në fakt duhet të ishte ulur në tryezë me të gjithë aktorët në vend dhe ata ndërkombëtarë.

?Një opozitë serioze ulet në tryezë me aktorët dhe diskuton me të gjithë aktorët?, ka theksuar Hajdari./CNA.al

Lajmet e fundit nga