LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fakt/ Pse Basha është si Rama

5 Shtator 2018, 18:22, Aktualitet CNA
Fakt/ Pse Basha është si Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ftuar mbrëmjen e sotme në studion e ?Syri.net?, ku ka komentuar situatën në Shkodër, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e tij.

Sikurse në çdo dalje të tij Basha ka theksuar se Rama dhe qeveria e tij janë të lidhur ngushtë me krimin dhe bandat kriminale, ndonëse anjëherë nuk ka folur me emra.

Mbrëmjen e sotme, ashtu si Rama, Basha ka sulmuar mediat, duke thënë se ata janë të lidhura me oligarkët dhe u bëjnë fresk atyre.

?Çoni në Shkodër gazetarët, ta shohin gjendjen. Sepse shkojnë ata që i bëjnë flersk oligarkëve, televizione dhe portale që kanë të ardhura më shumë sesa ju, por shkoni dhe shikoni si është gjendja.

Ne nuk i besojmë më asnjë filtri mediatik, pasi ata i shërbejnë qeverisjes dhe po të shkosh të pyesësh njerëzit atje do shohësh që situata është shumë më keq sesa çduket?,- ka thënë ndër të tjera Basha.

?Kazani? që Basha është duke akuzuar, ditën e hënë raportuan pa ndalur mbledhjen e tij dhe gjithë opozitës në Shkodër.

Po duhet thënë se nuk ia kanë fajin Bashës, mediat për dështimet dhe për faktin se në Shkodër nuk e pret e nuk e përcjell askush. /CNA.al

Lajmet e fundit nga