LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vdekjet e mistershme në Qerret/ Toksikologu: Puna vijon, por me kapacitet të kufizuar

19 Tetor 2021, 20:46, Aktualitet CNA

Toksikologu Andrin Tahiri deklaroi se ende nuk kanë dalë rezultatet përfundimtare të autopsisë, sa i takon vdekjes së mistershme të 4 turistëve rus në vendin tonë.

?Akoma nuk janë përfundimtare rezultatet e autopsisë dhe duan një kohë mbi 3 apo 4 javë?, deklaroi Tahiri.

I pyetur nëse Instituti i Mjekesise Ligjore ka kapacitetet e nevojshme për zbulimin e një rasti të tillë, ku dyshohet edhe për helmim nga agjentë nervorë, Tahiri shprehu se teknikat janë bashkëkohore, por me kapacitet të kufizuar.

?Janë agjentë që kanë specifikime të veçanta dhe nuk jemi në atë standard. Ana profesionale dhe teknikat janë bashkëkohore, por me kapacitet të kufizuar?, theksoi  mjeku./CNA.al

Lajmet e fundit nga