LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendi nuk gjen qetësi/ Qytetarët të frikësuar nga tërmetet

19 Tetor 2021, 18:44, Aktualitet CNA

Lëkundje të tjera tërmeti janë regjistruar sërish mbrëmjen e sotme në vendin tonë, duke shkaktuar panik tek qytetarët.

Tërmeti me magnitudë 3 ballë, kishte nje thellesi prej 2 kilomtrash dhe u regjistrua 10 km larg Gjirokastres.

Tërmeti nuk shkaktoi dëme materiale, por vetëm frikë te një pjesë e banorëve. Për mediat ata janën shprehur se  ?Ishte një drithërimë dhe kaq, nuk zgjati shumë? .

Ky është tërmeti i dytë që shkund Shqipërinë brenda pak ditëve, pasi të dielën u regjistrua një tjetër lëkundje e fortë, 4.5 Rihter në Lezhë, që shkaktoi dëme të vogla./CNA.al

Lajmet e fundit nga