LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtyhet gjyqi për dosjen “184”/ Avokatët marrin “dënimin”

20 Tetor 2021, 15:17, Aktualitet CNA
Shtyhet gjyqi për dosjen “184”/ Avokatët marrin

Gjyqi për dosjen ?184? është shtyrë sërish ditën e sotme.

Deri tani mësohet se seanca ndaj Nuri Medës, Drini Gjecit, Hasan Hotit dhe Robert Agës, janë shtyrë sërish të martën dhe të mërkurën.

Ndërkohë një ditë më parë ka qenë data e radhës për të akuzuarit Drini Gjeci e Nuri Meda. Kjo seancë gjyqësore nuk është zhvilluar, pasi këtë herë ka munguar vetë gjyqtari i çështjes.

Gjithashtu seanca është shtyrë edhe këtë të mërkurë ndaj ish administratorit të Njësisë Administrative Lurë, Hasan Hoti dhe ish shefit të komisariatit të Dibrës, Robert Aga.

Por në ndryshim nga seanca e parë, ajo e sotmja është shtyrë për shkak të mungesës së avokatëve.

Ashtu si dy seanca më parë edhe ditën e djeshme gjyqtarja e çështjes ka marrë vendimin për të gjobitur dy avokatët e të akuzuarve të cilët nuk u paraqitën në sallën e gjyqit.

Për shkak të ndarjes së çështjes pasi dy nga katër të akuzuarit kanë kërkuar gjykim të shkurtuar, seancat e radhës do të zhvillohen në fillim të muajit nëntor./CNA.al

Lajmet e fundit nga