LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ibsen Elezi i nxjerr “bojën” Bashës/ Pyetjet që kërkojnë përgjigje nga kreu i PD

29 Maj 2021, 11:58, Politikë CNA
Ibsen Elezi i nxjerr “bojën” Bashës/ Pyetjet që

Ish-kreu i degës së Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi akuzon kreun e PD-së, Lulzim Basha, se i ka shkaktuar dëme të mëdha Kukësit.

Në një postim në rrjetet sociale, Elezi drejton disa pyetje, për të cilat thotë se duhet të përgjigjet Lulzim Basha.

?Demet e L.Bashes  ne Kukes jane dyfish !

Disa pyetje kane te bejne me Kukesin dhe qe duhen sqaruar sot nga ai.

1- Ne 2015 u shit Keshilli i Qarkut Kukes, 1 vit me vone me kerkese  te Prokurorise u kerkua heqja e mandatit per Abedin Oruçin dhe perfaqsuesit e PD ne Komisionin Qendror Zgjedhor votuan PRO tij, me dijenine tuaj.

2- Ne kuvendin e deges (dhjetor 2016) GENJYET se problemet mes deges PD Kukes dhe bashkise do zgjidhen ne nje mbedhje urgjente qe nuk u zhvillua kurre. Per me teper u sabotuan disa mbledhje kryesie per nje periudhe 1 vjecare, kjo situate absurde solli demtimin e imazhit te PD.

3- Ne kuvendin e deges ( dhjetor 2016) premtuat dhe me pas GENJYET se sdo bashkepunoni me LSI.

4- Kryesia e PD dhe grupin e keshilltareve te Bashkise Kukes refuzuat ta takoni per rreth 4 vjet dhe nuk iu pergjigjet asnje shkrese.

5- Per humbjen e thelle ne 2017, renien me 4600 vota ( nga 14200 ne 9600 ) nuk u be asnje analize.

6- Ne vitin 2018, ne protesten e 31 marsit u bete pale me Edi Ramen dhe Kastratit per shuarjen e protestes. Premtuat se vec kur te shkelin mbi trupat e deputeteve do rivendoset trua i kalimashit. Premtuat revolucion nese do guxonin dhe ne fakt mbyllet telefonin nje jave para rivendosjes. Derguat deputetin e Vlores Agron Shehu  thjesht per tu tallur.

7- Ne 2019 dhuruat bashkine e Kukesit te PS dhe zgjodhet Safet Gjicin, premtuat se keto zgjedhje nuk do njihen, pastaj se do behen dy pale zgjedhje dhe do largohet bashke me Ramen ne 2021 dhe ai vazhdon i qete.

8- Ne 2014  me udhezim larguat nga drejtimi i strukturave  kryetar, sekretar seksionesh dhe grupseksionesh qe ishin  fitues,  rregull qe nuk e zbaton per vete edhe pse ke humbur thelle 2 pal zgjedhje.?-shkruan Ibsen Elezi.

Gjithashtu Elezi I bën thirrje demokratëve, që sot ta dëgjojnë me vëmendje Lulzim Bashën, në takimin që ky I fundit pritet të zhvillojë sot në Kukës. Pasi, sikurse e cilëson Elezi, ?Kam qene dhe jam kunder cdonjerit qe nuk respekton rregullat dhe frymen demokratike brenda dhe jashte PD, sot L.Basha eshte kandidat, duhet pyetur dhe degjuar me durim.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga