LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk kam qenë i angazhuar në PD”/ Agron Shehaj: Këto janë dy gjërat që bëra kur erdha në Shqipëri

28 Maj 2021, 19:18, Politikë CNA
“Nuk kam qenë i angazhuar në PD”/ Agron Shehaj: Këto

Kandidati për kryetar të PD Agron Shehaj ka folur për zgjedhjet e brendshme që do mbahen në selinë blu në 13 qershor.

Në një intervistë për ?Zonë e Lirë?, Shehaj u shpreh se ky do jetë një proces i nderlikuar, ndërsa e sheh si mënyrën e duhur për të kuptuar dhe pyetur anëtarët mbi vendimet e tyre.

Shehaj, ndonëse ka qenë jo shumë i përfshirë në strukturat e PD, tregoi se është antarësuar në këtë parti pasi u kthye nga emigrimi, ndërsa angazhimin e tij e kishte në vitin 2017, kur kandidoi për deputet në Vlorë.

?Është një proces i nderlikuar. Kjo është një mënyrë për të kuptuar dhe për të pyetur anëtarët.

Unë jam kthyer në Shqipëri në 2005 dhe dy gjërat që bëra ishin hapa biznesin dhe u antarësova në PD por nuk u angazhova. Në vitin 2017 siç e dinë të gjithë jam angazhuar. Unë kam pasur pasion për politikë, është diçka fisnike dhe është diçka për të mirën e vendit. Vetëm përmes politikës mund të ndryshojë jeta e njerëzve?, tha Shehaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga