LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Kur do flasë Sandër Lleshaj për BMW-në luksoze?

2 Shtator 2020, 09:26, Politikë CNA

Për disa ditë me radhë, CNA.al ka sjellë detaje në lidhje me një mjet, me të cilin qarkullon ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Një mjet i blerë nga Policia e Shtetit për Oficerin e Kontaktit, në Ambasadën Shqiptare në Gjermani. Por, mjeti ka ardhur në Tiranë, dhe më pas i janë hequr targat gjermane dhe i janë vënë targa shqiptare.(Lexo këtu)

CNA.al i është drejtuar me një shkresë zyrtare Policisë së Shtetit, dhe DPSHTRR për të kërkuar informacion në lidhje me dosjen dhe targimin e këtij mjeti.

Por deri në sjelljen e informacionit zyrtar shtetëror dhe përgjigjen e tyre për skandalin e një makine 100 milionëshe, blerë nga Policia e Shtetit, është vetë ministri ai që duhet të japë përgjigje. Është vetë ministry ai që duhet të flasë.

Por, Lleshaj tashmë ka zgjedhur të shëtisë nëpër qytete dhe ende nuk ka thënë asnjë fjalë të vetme për skandalin ku është përfshirë. Duke futur kështu në një problematikë të madhe edhe disa institucione, përfshirë këtu Ambasadën Shqptare në Berlin që e ka kundërshtuar, Ministrinë e Jashtme, apo edhe ish-nëndrejtoreshën e Përgjithshme, Aida Hajnaj, që e ka kundërshtuar blerjen e këtij mjeti.

Pra, strukturat që e kanë realizuar këtë blerje duket se janë përfshirë në një skandal, i cili nuk do të mbyllet kaq lehtë sa ç?pretendon ministri me heshtjen e tij./ CNA.al

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Tre faktet që akuzojnë Sandër Lleshajn

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u ?përvetësua? makina 100 milionëshe

Foto+Video-Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj zbarkon në Korçë me BMW luksoze

Zbulohen detaje të reja nga skandali i makinës 100 milionëshe të Sandër Lleshajt

Makina 100 milionëshe e Sandër Lleshajt/ Thellohet skandali për blerjen e mjetit nga policia

Lajmet e fundit nga