LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja e detit/ Apeli i fortë i Metës: Duhet të jeni shumë të kujdesshëm

2 Shtator 2020, 09:22, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka folur sërish sot në lidhje me çështjen e kufirit detar me Greqinë.

Në një prononcim për mediat, Meta tha se do të ruajë pozicionin e tij kushtetues dhe shtetëror.

Po ashtu ai ka bërë edhe një apel të fortë, ndërsa theksoi se të gjithë duhet të jenë të kujdeshëm në lidhje me deklaratat që bëjnë për këtë çështje.

?Për këtë çështje që ju ngritët mendoj se sjellja ime ka qenë dhe do të jenë gjithmonë vetëm shtetërore, vetëm kushtetuese dhe tërësisht e përgjegjëse dhe i ftoj të gjithë të jenë të kujdesshëm në sjelljen e tyre, në daljet publike që qoftë edhe padashje të mos bëjnë deklarata të cilat mund të përdoren nesër nga çdokush?, theksoi Kreu i shtetit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga