LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Asgjë re nga froni i Ramës”/ Bardhi për lëvizjet në PS: E njëjta tufë hajdutësh!

1 Shtator 2020, 18:56, Politikë CNA

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar pas levizjeve të bujshme që bëri sot kyreministri Edi Rama.

Bardhi thotë se nuk pati asgjë të re nga fronti i Ramës,pasi sipas tij me të njëjtët tufë hajdutësh kërkon të vjedhë Shqipërinë për herë të tretë.

Mes të tjerash Bardhi thekson se Rama është i pashpresë dhë bandës i ka ardhur fundi.

?Asgjë e re nga fronti i Edi Ramës: Me të njëjtën tufë hajdutësh kërkon të vjedhë Shqipërinë për herë të tretë. Me të njëjtët njerëz, me të njëjtin model për të vjedhur. Në Shkodër Ilir Beqjen, kryehajdutin e shëndetësisë së munguar për shqiptarët. Në Tiranë, Elisën 5 milionë Euro, simbolin e korrupsionit në dogana dhe Veliajn e lavatriçes së pastrimit të parave, inceneratorëve, dhe vrasësit të Teatrit Kombëtar.
Në Lezhë, Linditën e arsimit që s’di këndim, që vulosi ligjin e arsimit të lartë për të falimentuar universitetet publike dhe iku me turp pas protestave të studentëve në gjithë vendin.
Në Elbasan, Taulant Ballën, garantin e banditëve, kumbarin e Toyota Yarisit dhe shokun e mafiozit Edmond Begos. Në Vlorë, Damian Gjiknurin e dosjes së blerjes së votave dhe shitjes së unazës së re 20 milion euro/km, Tërmeti i votave të mafias mbi zgjedhjet.
Në Korçë, Niko Peleshin e shkarkuar për korrupsion, rrënuesin e Bujqësisë dhe kalbëzuesin e prodhimeve në ara. Në Dibër, Olta Xhaçka, hajduten e tenderave të ushqimeve të familjeve në nevojë gjatë pandemisë. Safet Gjicin që për tenderat e rilindjes konkurron me Safet Gjicin. Rama, koka e korrupsionit 8 vjeçar kërkon me hajdutët e vjetër mandat të tretë. Është i pashpresë! Bandës i ka ardhur fundi?, shkruan Bardhi në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga