LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ke mbaruar, nuk e përballon dot një të tretë”/ Dylgjeri i “përvishet” Ramës, pyetjet që e vënë me “shpatulla pas muri”

2 Shtator 2020, 07:28, Politikë CNA

Gazetari Ylli Dylgjeri ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në Asamblenë e PS-së, ku tha se ?do fitojmë mandatin e tretë?.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Dylgjeri shkruan se Rama e hapi dje fushatën duk ?ushqyer prap peshqit me karemat e vjeter?.

Po ashtu ai i drejton edhe disa pyetje kryeministrit, ndërsa thekson se një mandate të tretë nuk e përballon dot.

?Ke mbaruar edhe në prapagande o xhaje!

Do fitojmë mandatin e tretë! – tha Rama. Qesharak!
E hapi dje fushaten, nga nje Resort peshku, me foton
e Skenderbeut nga pas e me Ilir Beqen & Co në krye !
Uaaaaaau!
Me shume se per te qeshur edhe peshqit. Dhe si te mos mjaftonin këto i ushqeu prap peshqit me karemat e vjeter. Po nuk i panë dhe shijuan prej 6 viteve shqiptaret karemat e Tu?

I motivon me socialistet sot Resorti yt?

A nuk panë pronarin e Tij si i shante e kërcenonte me libër shpie puntoret që luftonin per kafshaten?

Me kë tjeter kërkon të motivosh Ti?

Me oligarkinë?

Me Ilir Beqen, që s’mbeti media e shqiptar pa njohur për bëmat e Tij në Shëndetësi?

Apo me Lindita Nikollën me shoqe?

Me borxhin? Me papunësinë? Me krimin? Me emigracionin? Me PPP-te ? Me Erion Velitë?

Shporta jote e Komisareve të Qarqeve është bëre si kaçilja e qershive të Nastradinit qe pasi i permoren i morri serisht ti hante duke thëne: kjo hahet se nuk është lagur, kjo hahet se është e thatë, e kështu sërish i nxori fundit kaçiles.

E në fund si për ta mbyllur, për të treguar forcë na ve dhe Skenderbeun që luftoi me turqit pas vetes në sfond! Haaaaaaaa! Po kujt i hyn në sy sot forca e Skënderbeut? E para se po krahasohet me Ty!
E dyta, se propagandohet nga Elisa e doganave që e krahason me Ty pa doganë. E treta, turqit janë prezent e të kudondodhur ne kete vend aq shume sot, sepse i kane zotruar detrat e tyre që Ti ja ke lëshuar pa nishan grekut!
E sheh… qe ke pjerdhur edhe ne propagande o xhaje?
Ske takat per tre here.?-shkruan Dylgjeri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga