LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha i nxjerr videon Ramës/ Ja pse Shqipëria nuk i hap negociatat

2 Shtator 2020, 09:34, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhe të socialistëve që janë të akuzuar për skandale dhe për drogë.

Në video dëgjohet Rama të thotë se Operacioni Forca e Ligjit ka tronditur në palcë krimin e organizuar, ndërsa pasohet nga kryebashkiakët socialistë të shkarkuar dhe të socialistëve të tjerë.

?Ja pse Shqipëria nuk hap ngegociatat kurse Maqedonia Veriut i hap ato! sb?, shkruan Berisha krahas videos, ndërsa pretendon se krimi është shkaku përse Shqipërisë nuk po i happen negociatat.

Ndërkohë, kujtojmë se lufta ndaj krimit të organizuar është një ndër kushtet që i janë vënë Shqipërisë për integrimin në BE./ CNA.al

Lajmet e fundit nga