LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti i PD paralajmëron Ramën/Mbaje celularin hapur, do kesh një telefonatë nga ...!

1 Prill 2017, 19:26, Aktualitet CNA

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama të mbajë telefonin hapur, pasi këto ditë do të marrë një telefonatë nga Brukseli.

Bogdani ka reaguar pas lajmit të publikuar në RTSH mbi takimin e Lulzim Bashës me eurokomisionerin Johannes Hahn.

Sipas deputetit, ky është një Fake News, ndërsa sqaron kryeministrin se çfarë ndodhi në takimin e Bashës me Hahn, ku vetë deputeti Gerti Bogdani ishte i pranishëm.

Mesazhi i deputetit Gerti Bogdani:

Nje sqarim per ‘fake news’ nga RTSH-ja dhe nga ‘ngazellimin’ e Kryeministrit sot per takimin e Bashes me Hahn!

E para – Ne pjesen me te madhe te takimit me Bashen, komisioneri Hahn ishte i vetem, i pa shoqeruar nga staf.
E dyta – Maja Kociancic nuk eshte zedhenese e tij, por zedhenese e Mogherinit, ish komuniste, sot socialiste, qe per rrjedhoje nuk mund te ishte prezente ne Kongresin e te Djathtes Europiane, EPP, ne Malte. Shefja e strategjise per mediat e komisionerit Hahn, eshte Annemarie Huber.
E treta, e verteta – lajmi i vetem ne kete rast, eshte fakti qe fatkeqesisht gazetare/korrespondente ‘mercenare’ te pushtetit u paguankan edhe nga taksat e shqiptareve si punonjes te RTSH!!!

PS. Mbase Rama kete e ka patur si lajm 1 Prilli, megjithese 1 Prill i ka patur te 4 vitet e qeverisjes!!! E kush genjen atehere?!?!

Edhe se fundmi, nje keshille per kryeministrin e 1 Prillit, le ta mbaje cel afer keto dite, jo per te porositur lajm te mercenaret, as per te pritur ‘fake neës’, por nga… e di vete ai!!!/CityNews

Lajmet e fundit nga