LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Koncesionet/ Zv. Ministri i Shëndetësisë merret në pyetje nga prokuroria

26 Prill 2016, 14:39, Aktualitet CNA

 Zëvendësministri i Shëndetësisë, Klodian Rrjepaj, është marrë në pyetje nga Prokuroria për të dëshmuar për koncesionet e hemodializës, sterilizimit dhe i check-up-it.

Mësohet se hetimi për këtë çështje ka nisur nga Prokuroria që në dhjetor të vitit 2015 pas dyshimeve për abuzime.

Në hetim janë marrë koncesioni për hemodializën me vlerë 86 milionë dollarë, ai për sterilizimin e pajisjeve kirurgjikale me vlerë 100 milionë dollarë, si dhe koncesioni i check-up-it falas.

Fillimisht prokuroria ka sekuestruar dhe verifikuar dokumentacionin e nevojshëm në lidhje me procedurat komplekse të dhënies me koncesion të shërbimeve publike dhe më pas ka vijuar me marrjen në pyetje të zyrtarëve në dijeni të çështjes.

Lajmet e fundit nga