LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mark Frroku kërkon lirinë: Gruaja ime vuan nga një sëmundje e rëndë

26 Prill 2016, 13:06, Aktualitet CNA

Gjykata e Lartë ka pranuar kërkesën e prokurorisë për të caktuar masën e sigurisë ?Arrest me Burg? për Mark Frrokun, i cili akuzohet për vrasje në Beligjikë.

Në seancën e sotme, avokatët mbrojtës të Frrokut i kërkuan trupit gjykues lirimin e klientit të tyre, duke argumentuar tejkalimin e afateve për gjykim.
I pranishëm në seancë, Mark Frroku tha se nuk ka asnjë lidhje me vrasjen dhe as me akuzat që ka ngritur ndaj tij prokuroria.

Ai kërkoi ndryshim të masës së sigurisë, me pretendimin se bashkëshortja e tij vuante nga një sëmundje e rëndë.

Lajmet e fundit nga