LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mashtroi qytetarët/ Arrestohet 25-vjeçari që mbajti fjalim në parlament

26 Prill 2016, 12:32, Aktualitet CNA

Klevis Rreshka premtonte dokumenta punësimi dhe studimi në këmbim të shumave të mëdha monetare.Ai mendohet se ka mashtruar të paktën 27 persona nga qytete të ndryshëm.

Mendohet se Rreshka mund të ketë përdorur edhe këtë foto për tu bërë më i besueshëm, teksa shihet duke mbajtur një fjalim në Parlament në prani të ministrave dhe ish-ambasadorit Arvizu.

Gjithashtu u shpallën në kërkim shtetasit L. M., 51 vjeçe, banues në Tiranë, A. M., 28 vjeçe, banuese në Tiranë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale ?Mashtrim?, parashikuar nga Neni 143/2 i Kodit Penal.

Lajmet e fundit nga