LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Baza e PD në Berat kundër Genc Pollos/ Ka 25 vjet që nuk thotë asgjë

26 Prill 2016, 14:09, Aktualitet CNA

Kritika për deputetin e PD ne Berat Genc Pollo nga baza e PD-se dhe elektorati i tij janë bere me te forta dhe me te hapura . Goditja kësaj radhe ka ardhur nga një prej aktivistëve te njohur te PD-se ne Berat , Redon Veli i cili ka postuar ketë status ne profilin e vet ne FB per deputetin e tij Genc Pollo.

?Ne fakte Genc Pollo ka shume nevoje te hoje fjalën e tij prej koti,qe ka 25 vite qe nuk thote asgje ne Parlamentin Shqiptar! Por cfare nevoje ka Genc Pollo per te thëne ne Parlamente? Po kush e ka penguar Gencin te falsi sesi mbështetësve te tij ne Berat i jane vene gjoba marramendje,sesi demokratet e Beratit flaken ne rruge. SESI HIQEN PASTRUESIT ME BINDJE TE DJATHTA NGA PUNA,DHE KRYETARI DHE SEKRETARI POLLOS RINE NE PUNE.HE PRA KUSH E KA NDALUAR POLLON THONI??? ??

?Minerva? shkruan sePollo eshte kritikuar e kontestuar ne mendare te vazhdueshme nga baza e PD-se ne Berat por kandidatura e tij është imponuar nga vendimet politike te drejtuesve te qendrës ne Tirane . Sipas informacioneve lidershipi ka qene e halla pasi asnjë dege nuk e pranon. Ne prag te fushatës se zgjedhjeve lokale 2015 nen presionin e bazës se PD , Berat Basha tentoi ta delegoje atë ne Fier por ndeshi ne kundërshtimin e demokrateve te këtij qarku dhe e anuloi vendimin.

Lajmet e fundit nga