LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dokumenti "bombë" në Netflix/ Pse Harry dhe Meghan janë gati të shkatërrojnë Krishtlindjet mbretërore?

26 Nëntor 2022, 17:08, Trending CNA
Dokumenti "bombë" në Netflix/ Pse Harry dhe Meghan janë
Princi Harry dhe Meghan Markle

Dhjetori 2022 do të jetë sezoni i parë festiv në 96 vitet që familja mbretërore (dhe e gjithë bota) feston Krishtlindjet pa Mbretëreshën Elizabeth.

 

Dokumenti "bombë" në Netflix/ Pse Harry dhe Meghan janë
Princi Harry dhe Meghan Markle thuhet se donin të tërhiqeshin nga gjërat që kishin thënë për Mbretin Charles III dhe Queen Consort Camilla në dokumentacionin e tyre

 

Ndërsa Mbreti Charles dhe Queen Consort Camilla bëhen gati për të vazhduar me traditat familjare, përçarja midis Harry-t, Meghan-it dhe familjes mbretërore pa dyshim do të thellohet pasi filmat e diskutueshëm të Netflix-it të Sussex-it tani besohet se janë gati për publikim në fillim të dhjetorit.

Jo vetëm kaq, por kujtimet e Harry-t do të dalin gjithashtu në raftet në fillim të janarit. Ndërsa familja mbretërore rigrupohet pas një viti të dhimbshëm, ata do të goditen rëndë nga njëri prej tyre.

Shfaqja "shpërthyese" e Netflix

Dokumenti "bombë" në Netflix/ Pse Harry dhe Meghan janë
Princi Harry dhe Meghan Markle kanë hedhur disa bomba mbi familjen mbretërore deri më sot dhe duket se kanë disa të tjera në mëngët e tyre

Dokumentarët e shumëpritur të Netflix që përqendrohen rreth Harry-t dhe Meghan-it duket se më në fund kanë një datë publikimi.

Page Six raportoi se filmat dokumentarë nga regjisorja e nominuar për Oscar Liz Garbus do të shfaqen në Netflix në fillim të dhjetorit. Programi ka qenë subjekt i shumë spekulimeve që kur çifti nënshkroi për herë të parë një marrëveshje shumëvjeçare me Netflix në shtator 2020.

Në një intervistë me Variety, Meghan tha se ishte "mirë të ishe në gjendje t'i besosh dikujt për historinë tonë", duke pranuar se edhe pse nuk ishte ashtu siç do ta kishte treguar historinë e saj, t'i dorëzosh frenat dikujt tjetër do të thotë " do të kalojnë nëpër thjerrëzat e tyre”

Polemika

Dokumentarët kanë qenë të njollosur me polemika që nga fillimi i saj. Marca raporton se regjisori origjinal, Garret Bradley – i cili drejtoi mini -serialin Naomi Osaka – nuk mund të gjente gjuhën e përbashkët me çiftin për tonin e serialit dhe se dallimet midis Bradley dhe Markle ishin të qarta që në fillim. Bradley donte të filmonte në shtëpinë e çiftit, me të cilën thuhet se nuk ndiheshin rehat. Përfundimisht Bradley u largua dhe Liz Garbus u punësua.

Rishkrime

News raporton se Harry dhe Meghan kërkuan rishkrimin e dokumenteve pasi mbretëresha ndërroi jetë në shtator. Drejtuesit e Netflix u tha gjithashtu se ishin trembur nga përgjigja ndaj sezonit të pestë të The Crown pasi ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar John Major kundërshtoi disa nga faktet e paraqitura në shfaqje, sipas Deadline.

Kujtimi i të gjithave

Gjithashtu, duke i shtuar benzinë ??zjarrit të rënies së tyre të afërt me familjen mbretërore, janë kujtimet e Princit Harry, të cilat do të dalin në raftet në janar 2023.

Penguin Random House njoftoi se libri, i titulluar Spare, do të dalë në treg më 10 janar, duke e quajtur atë një "kujtime intime dhe të përzemërta" dhe duke e përshkruar atë si të shkruar me një "ndershmëri të papërpunuar dhe të patundur".

Si djali i dytë i lindur nga Princi Charles dhe Princesha Diana, shprehja "trashëgimtari dhe rezervë" zbatohej për Harry-n pasi vetëm vëllai i tij më i madh William do të trashëgonte fronin si mbreti i ardhshëm.

Ftesë e përbuzur për Krishtlindje

Dokumenti "bombë" në Netflix/ Pse Harry dhe Meghan janë

Gazeta britanike Express raporton se Harry dhe Meghan kanë refuzuar një shans për të kaluar Krishtlindjet në Mbretërinë e Bashkuar me familjen mbretërore. Çifti ishte në Britaninë e Madhe për funeralin e mbretëreshës në mes të shtatorit dhe raporti mes Harry-t, vëllait të tij William dhe babait Charles thuhet se kishte arritur një "armëpushim të brishtë" nga mediat britanike.

Mbreti Charles ka vendosur të mbajë traditën e familjes mbretërore duke ftuar të gjithë familjen në Sandringham. Sipas burimeve të cituara në Express, Meghan dhe Harry e kanë refuzuar ftesën dhe do ta kalojnë sezonin e festave në Kaliforni.

Familje e madhe por jo e lumtur

Dokumenti "bombë" në Netflix/ Pse Harry dhe Meghan janë

Edhe pse Meghan dhe Harry dukej se u bashkuan me familjen mbretërore në shtator gjatë funeralit të mbretëreshës, Meghan nuk ka asnjë interes të "rikthehet në krahun mbretëror", tha autorja mbretërore Katie Nicholl për Entertainment Tonight .

Në intervistën e saj me Variety, Meghan foli për vdekjen e mbretëreshës, duke thënë se ishte “e bukur… të shikoje trashëgiminë që gjyshja e tij mundi të linte në kaq shumë fronte”. Ajo pranoi se ishte një "kohë e ndërlikuar", por tha se Harry kishte komentuar, "tani ajo është ribashkuar me burrin e saj", duke iu referuar princit të ndjerë Philip, i cili vdiq në 2021.

Meghan e bëri të qartë se ajo dhe Harry ishin në një mision. Ajo tha se momentet e mëdha, që ndryshojnë jetën sjellin perspektivë dhe se vdekja e mbretëreshës rindërtoi idetë e tyre se në çfarë të fokusoheshin. Ajo tha se ajo dhe Harry ishin të përqendruar në themelin e tyre dhe se ata ndiheshin “të gjallëruar dhe të emocionuar për të gjitha gjërat për të cilat ata kanë ndërtuar”./CNA.al

Lajmet e fundit nga