Veçoria e re në makinat "Tesla"/ Mund të skanojë edhe rrugën për gropa

8 Korrik 2022, 13:25, Tech CNA
Veçoria e re në makinat "Tesla"/ Mund të skanojë
Makina "Tesla"

Makina "Tesla" vjen në treg me një përditësim të ri mjaft të dobishëm. Ajo mund të skanojë tashmë rrugët me gropa. Veçori kjo që do të jetë në favor të vetë mjetit, pasi mund të parandalojë shumë dëmtime në pjesën e poshtme të makinës, si dhe parandalon dëmtime të shoferit.

Por veçoria e re mund të varet nga vendi ku po drejtohet automjeti, që do të thotë se mund të mos jetë i disponueshëm për çdo gropë dhe çarje në rrugë.

Përditësimi përfshin gjithashtu një tingull të dritës jeshile për të ndihmuar në ‘luftimin’ e shpërqendrimit të shoferit. Kjo veçori e re mund të ndihmojë në eliminimin e incidenteve rrugore ose të paktën të zvogëlojë gjasat që do t'ju godasin, ndërkohë që jeni të shpërqendruar në telefon./CNA.al

Lajmet e fundit nga