Tërhiqet Elon Musk/ Heq dorë nga blerja e "Twitter"-it

9 Korrik 2022, 10:02, Tech CNA
Tërhiqet Elon Musk/ Heq dorë nga blerja e "Twitter"-it
Miliarderi, Elon Musk

Njeriu më i pasur në botë, Elon Musk, heq dorë nga blerja e "Twitter"-it. Musk u tërhoq pasi pretendon se ka shkelje të shumta të marrëveshjes së bashkimit.

Sipas tij, "Twitter" nuk arriti t’i jepte atij informacion të mjaftueshëm për numrin e llogarive të padëshiruara dhe false.

Kujtojmë se në maj Musk theksoi se marrëveshja ishte ‘përkohësisht në pritje’ pasi ai priste të dhëna për numrin e llogarive të rreme dhe të postës së padëshiruar në "Twitter".

Pas kësaj biznesmeni miliarder kishte kërkuar prova për të mbështetur pohimin e kompanisë se llogaritë robotike përbëjnë më pak se 5 për qind të totalit të përdoruesve të saj.

Ndërkohë, pas tërheqjes së Musk, kompania ka hedhur në gjyq miliarderin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga