ZYRTARE/ Chelsea fut Brojën në ekipin e parë për sezonin e ri, i japin edhe numrin 18

4 Gusht 2022, 20:12, Sport CNA
ZYRTARE/ Chelsea fut Brojën në ekipin e parë për sezonin e

Tani duket se nuk ka më dyshime. Armando Broja do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Çelsit për sezonin e ri. Zyrtarizimi: Edhe pse ka thuajse një muaj deri në fundin e merkatos, ka ardhur nga fakti se Çelsi ka bërë të ditur numrat e lojtarëve të ekipit të parë.

Në njoftimin e klubit, edhe Broja rreshtohet me skuadrën e parë dhe tashmë jo me numrin 39 provizor që i ishte dhënë në miqësore, por me një numër që ai e preferon, 18-ën, të cilën e ka mbajtur edhe në radhët e Sauthempton.


Për të liruar këtë numër, Çelsi ka shkuar deri aty sa ia ka hequr Ros Barklei, mesfushorit anglez i cili ka luajtur 33 ndeshje me “Tre Luanët”. Ky i fundit ka mbetur pa numër, pasi tashmë atë që mbante ai të blutë që nga viti 2018, i përket Brojës. 

Lajmet e fundit nga