E bujshme nga Anglia, Obamejang drejt rikthimit në Premier Ligë

4 Gusht 2022, 10:35, Sport CNA
E bujshme nga Anglia, Obamejang drejt rikthimit në Premier Ligë

Pier-Emerik Obamejang pritet të rikthehet në Premier Ligë, pas vetëm gjashtë muajve të kaluara me Barcelonën. Duket se me ardhjen e Robert Levandovskit, sulmuesi nga Gaboni nuk e ka vendin e lirë në skuadrën katalanase.

Oferta e parë që ka ardhur për 33-vjeçarin është nga Çelsi. “Blutë” e Londrës po mendojnë të rikthejnë në Premier Ligë Obamejangun, me Tomas Tuhelin që kërkon të ribashkohet edhe njëherë me të.

Negociatat mes palëve kanë filluar dhe duket se në Londër janë shumë optimistë për këtë lëvizje.

Obamejang u aktivizua për katër vite me skuadrën e Arsenalit përpara se të transferohej te Barcelona dhe kjo lëvizje nuk do t’i linte një shije të mirë “Topçinjve”, duke parë dhe rivalitetin e tyre me Çelsin.

Lajmet e fundit nga