E ardhmja e tij mbetet ende për t’u vendosur, gjiganti gjerman kërkon shërbimet e… Kavanit

4 Gusht 2022, 17:55, Sport CNA
E ardhmja e tij mbetet ende për t’u vendosur, gjiganti gjerman

E ardhmja e Edinson Kavanit mbetet ende për t’u vendosur me sulmuesin që u largua si lojtar i lirë nga Junajtid pas përfundimit të kontratës. Në mënyrë surprizë në orët e fundit listës së pretendenteve për të marrë shërbimet e tij i është shtuar dhe Borusia Dortmund.

Sipas raportimeve nga “Bild”, klubi gjerman e shikon Kavanin si zëvendësuesin e Sebastian Haller, i cili do të mungojë për një kohë të gjatë pas diagnostikimit me një tumor.

Kavani për momentin mbetet vetëm një ide e drejtuesve të Dortmundit, të cilët ndjekin dhe profile të tjera si Kristof Piontek, Markus Thuram dhe Antoni Modeste.

Lajmet e fundit nga