LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rezultatet negative, klubi i Premier League shkarkon trajnerin

23 Janar 2023, 16:48, Sport CNA
Rezultatet negative, klubi i Premier League shkarkon trajnerin

Koha e Frank Lampard si trajner i Evertonit ka përfunduar pasi ai u shkarkua këtë pasdite. Teknikut të njohur iu dha kohë 375 ditë për të ndryshuar fatet e skuadrës, por si duket nuk ishte e thënë.  Divorci përfundimtar mes palëve erdhi gjatë një telefonate me Farhad Moshirin, aksionerin kryesor të Evertonit.

44-vjeçarit Lampard i kishin mbetur edhe 18 muaj nga kontrata që nënshkroi më 31 janar të vitit të kaluar.

Ende nuk është konfirmuar, por pritet që stafi i tij nga joe Edëards, Chris Jones, Paul Clement dhe Ashley Cole gjithashtu të largohen bashkë me të.


Ekipi nga Goodison Park renditet në vendin e parafundit dhe synimi mbetet qëndrimi mes më të mirëve. Everton është afër finalizimit të një marrëveshjeje për të nënshkruar me Arnaut Danjuma, por nuk dihet se çfarë do të ndodhë me këto tratativa, pa u mësuar emri i “timonierit” të ri.

Lajmet e fundit nga