LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza thellohet edhe më shumë tek Evertoni, Lampard sherr me mesfushorin

23 Janar 2023, 16:04, Sport CNA

Kriza thellohet edhe më shumë tek Evertoni, Lampard sherr me

Situata tek Evertoni është mjaft e trazuar, rezultatet në fushë janë katastrofë me skuadrën që tashmë renditet në vendin e parafundit të Premier League është më e përfshirë se kurrë në garën e mbijetesës.

Nga ana tjetër, posti i trajnerit Frank Lampard është gjithnjë e më shumë në diskutim teksa 44-vjeçari ia vështirëson edhe më shumë punën vetes duke bërë sherr me mesfushorin, Abdoulaye Doucoure.

Mediat britanike zbulojnë se 30-vjeçari është përplasur me trajnerin Lampard në dhomat e zhveshjes pas disfatës me Southampton, ndërsa në sherr janë përfshirë edhe disa lojtarë të tjerë. Megjithatë, dëmin e ka pësuar iniciatori i sherrit, pikërisht Doucoure, i cili është për momentin i pezulluar dhe nuk mund të stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës ndërsa mungoi në sfidën e fundit të kampionatit ndaj West Ham.

Kontrata e Doucoure me Evertonin përfundon këtë verë dhe shanset për të rinovuar janë minimale, sidomos edhe pas episodit me trajnerin Lampard.

Lajmet e fundit nga