LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Refuzoi të ulet në stolin e disa kombëtareve, Zidane në pritje të ofertës nga skuadra italiane

23 Janar 2023, 13:56, Sport CNA

Zinedine Zidane është një trajner i lirë në treg, ku që pas largimit nga Real Madridi në 2021-shin nuk ka provuar eksperiencë të re. Është përfolur shumë në media për ofertat e mbërritura në drejtim të tij nga kombëtare të njohura si Brazili, SHBA-ja, Portugalia dhe Katari, por ish-timonieri i madrilenëve i ka refuzuar.

Sipas “L’Equipe”, Zidane i ka refuzuar këto kombëtare pasi kërkon të drejtojë Juventusin dhe pret ofertën nga skuadra italiane, por deri në fund të këtij sezoni është e sigurt që në stolin e “Zonjës së Vjetër” do të jetë Massimiliano Allegri.

Në fillim të këtij muaji shpresoi të ishte në krye të kombëtares franceze, por presidenti i federatës franceze bëri një deklaratë ofenduese ndaj tij, ndërsa konfirmoi në stol Didier Deschamps.

Lajmet e fundit nga