LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Gjashtë gola për 1 pikë, Juventus-Atalanta mbyllet në “paqe”

22 Janar 2023, 22:44, Sport CNA

U mbyll në barazim 3-3, sfida mes Juvetntusit dhe Atalantës, e vlefshme për javën e 19-të në Serie A.

Një ndeshje spelktakolare, e cila u zjbvllokua nga Lookman, që i dha avantazhin zikaltërve në minutën e 4-t. Megjithatë Juventusi përmbsyi rezultatin me golat e Di Maria në minutën e 25-të dhe Milik në minutën e 34-t.

Pjesa e dytë nisi menjëherë me gola, me Atalantën që këtë herë përmbysi rezultatin në favor, me golat e Maehle në minutën e 46-të dhe Lookman në minutën e 53-të.

Për të vulosur shifrat në 3-3, mendoi Danilo, i cili në minutën e 65-të, shënoi një supergol nga goditja e dënimit.

Juventusi mban vendin e 9-të me 23 pikë, por duhet theksuar se bardhezinjve, i janë zbritur 15 pikë në renditje, për shkak të mashtrimeve në plusvalenca. Ndërkohë Atalanta mban vendin e pestë me 35 pikë.

Lajmet e fundit nga