LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reali fiton ndaj Bilbaos, vendosin Benzema dhe Kroos (VIDEO)

22 Janar 2023, 23:39, Sport CNA

Reali fiton ndaj Bilbaos, vendosin Benzema dhe Kroos (VIDEO)

Real Madrid rikthehet te fitorja në La Liga duke marrë një 3 pikësh të rëndësishme 0-2 përball Athletic Bilbaos.

Karim Benzema u shfaq me instiktin e tij “vrasës” në minutën e 24-t në transfertën e “San Mames”. 35-vjeçari realizoi menjë kthesë të menjëhershme brenda zonës duke shfrytëzuar më së miri topin e kthyer me kokë nga Asensio, 0-1.

Në fundin e ndeshjes. Toni Kroos realizoi të dytin për Realin, që me këtë sukses ruan diferencën prej tri pikësh me Barcelonën.

Lajmet e fundit nga