LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ultrasit e Juventusit, kundër Agnellit: Në 2006 ishim të pafajshëm, por sot ju qenie të ndyra keni keqtrajtuar fanellën tonë

23 Janar 2023, 09:24, Sport CNA

Ultrasit e Juventusit, kundër Agnellit: Në 2006 ishim të

“Seria A ose B, ne jemi gjithmonë këtu vetëm për Juventusin”, shkruhej në pankartën e shfaqur nga tifozët bardhezi jashtë stadiumit “Allianz” përpara sfidës ndaj Atalantës.

Dy ditë pas dënimit të Gjykatës Federale të Apelit, FIGC, e cila dënoi Juventusin me 15 pikë në renditje, tifozët e Juventusit ngrejnë zërin e tyre.

“Kësaj radhe është më keq se viti 2006 (Calciopoli). Në atë rast ishim vërtet të pafajshëm. Jo sot. Sot paguajmë sepse këto qenie të ndyra të udhëheqjes e kanë trajtuar fanellën tonë si një objekt pa shpirt.

Një gjë mbetet e paprekur, nderimi i qetë i drejtuesve të rinj, atëherë si tani, të cilët për të gdhendur hapësirën e tyre dhe për të fituar sa më shumë, pranuan Serinë B, në të njëjtën mënyrë që sot, të cilët janë gati të shembin aksionet për të lehtësuar daljen nga bursa dhe për ta shitur Juven tonë më lehtë”, shkruanin drejtuesit e ultrasve të klubit italian.

Lajmet e fundit nga