LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Këta nuk janë shqiptarët që unë njoh dhe përfaqësoj, më vjen turp”, Xhaka reagon pas videos së dhunës ndaj të moshuarës

2 Nëntor 2022, 20:14, Sport CNA

“Këta nuk janë shqiptarët që unë njoh dhe

Një video me pamje të rënda është publikuar sot kudo nëpër rrjetet sociale. Në një azil në Pejë, një punonjëse e këtij institucioni ka keqtrajtuar një të moshuar, duke u tallur dhe duke e goditur, ndërsa koleget e saj qeshnin. 

Për këtë ngjarje të shëmtuar, ka reaguar mesfushori shqiptar që luan për Zvicrën, Granit Xhaka. Nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social Instagram, Xhaka është shprehur se ndjehet i shokuar . Ndër të tjera, mesfushori ka thënë se këta nuk janë shqiptarët që ai njeh dhe përfaqëson.

“Jam pa fjalë, i shokuar, nuk mundem ta besoj, nuk kam arritur ta shoh dot videon deri në fund, aq shumë dhimbje dhe trishtim kam në shpirt. E moshuara dhunohet pa mëshirë nga punonjësja e azilit në Pejë nga Aurona Pelaj. Akoma më tragjike është fakti që 5 të tjerqa e shikojnë, qeshin dhe filmojnë. TURP, TURP, TURP

Këta nuk janë shqiptarët që unë njoh dhe përfaqësoj. Gjithmonë jam krenar për vendin dhe origjinën time, por sot jam ndjerë keq si kurrë më parë najherë tjetë. Këta MOSTRA nuk përfaqësojnë vendin tonë. Kjo ngjarje e sotme na ka ulur kokën të gjithëve. Familjeve tju vij turp cfarë edukate ju kanë dhënë këtyre.

Gruaja e dhunuar sot në azilin e pleqve është nëna e dëshmorit të luftës për clirimin e Kosovës, Taulant Nora u vra për lirinë dhe pavarsinë e disa bishave dhe monstrave që dhunojnë prindërit, shtetin, atdheun dhe flamurin. Mjerim për këtë brez që po rritet mbi degjenerimin moral dhe tragjedi për nënat dhe baballarët që sakrifikuan gjithë jetën, por nuk e gëzuan as Kosovën, as Shqipërinë nga bishat që po i pinë gjakun popullit. Mallkuar qofshin bijtë e mbrapshtë të këtij kombi”, ka shkruar ai.

Lajmet e fundit nga