LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inter-Empoli, publikohen formacionet zyrtare të duelit mes Asllanit dhe Bajramit. Vetëm njëri është titullar

23 Janar 2023, 20:31, Sport CNA

Inter-Empoli, publikohen formacionet zyrtare të duelit mes Asllanit dhe

Interi kthehet sot në fushën e lojës në Serinë A me entuziazmin e suksesit në Superkupën e Italisë ndaj Milanit. Zikaltrit duan të vazhdojnë me sukseset për të mbajtur gjallë shanset e tyre për titullin kampion, por përballë kanë një rival të komplikuar si Empoli.

Trajneri Simone Inzagi ka vendosur që të mos i rezervojë një vend në formacion nga minuta e parë Asllanit ndaj ish-skuadrës. Por nga ana tjetër, do të jetë një shqiptar titullar në fushë që në start, pasi Nedim Bajrami ka bindur trajnerin Zaneti që t’i besojë një fanellë në duelin e sotëm.

FORMACIONET TITULLARE
INTER (3-5-2):
Onana; Skrinjar, De Vraj, Bastoni; Darmian, Barela, Çalhanollu, Mkhitarjan, Dimarko; Korrea, Lautaro.
Trajner: S. Inzagi

EMPOLI (4-3-2-1): Vikario; Stojanoviç, De Uinter, Luperto, Parisi; Akpa-Akpro, Henderson, Bandineli; Kambiagi, Bajrami; Kaputo.
Trajner: P. Zaneti

Lajmet e fundit nga