LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

7 Shtator 2023, 07:14, Sociale CNA

Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme me masa ajrore të lagështa.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe kthjellime.

Vranësirat do të pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit përqendruar në relievet kodrinore-malore, lokalisht në jug deri mesatar me shtrëngata lokale në mënyrë të izoluar.

Era do të fryjë intensive nga kuadrati i lindjes 1-8 m/s, në bregdet dhe lugina arrin shpejtësi deri 17 m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: Në zonat malore 17/31 °C; Në zonat e ulëta 19/35 °C; Në zonat bregdetare 19/34 °C./ CNA

17:12 Sociale Lira Gjika

Fëmija dhe vetmia

Vetmia është një problem shumë i madh i njeriut. Ajo nuk e...

Lajmet e fundit nga