LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 34 °C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

3 Shtator 2023, 08:01, Sociale CNA
Temperatura deri në 34 °C/ Parashikimi i motit për ditën e
Foto ilustruese

Këtë të dielë, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit, si dhe me alternime vranësirash kalimtare.

Sipas meteorologëve, priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Lezhë, ndërsa era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 30 °C;

në vendet e ulëta: 19 / 34 °C;

në vendet malore: 13 / 29 °C./ CNA

Lajmet e fundit nga