LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kushte të qëndrueshme atmosferike/ Moti për ditën e sotme

2 Shtator 2023, 08:06, Sociale CNA

Kushte të qëndrueshme atmosferike/ Moti për ditën e sotme

Për fundjavën vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit si dhe alternime vranësirash kalimtare në orët e mesditës dhe pasdites. 

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 5 m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10-12m/s kryesisht ditën e diel. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga