LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 27 gusht 2023

27 Gusht 2023, 08:21, Sociale CNA
Parashikimi i motit për ditën e sotme, 27 gusht 2023
Foto ilustruese

Edhe për ditën e dielë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet fillimisht i kthjellët në pothuajse të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 35°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Verior dhe veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga