LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vranësira dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme

5 Shtator 2023, 07:06, Sociale CNA

Vranësira dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme

Ditën e martë do të kemi prezente reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht deri mesatar përgjatë pjesës lindore dhe juglindore të vendit.

Temperaturat do të pësojnë rënie dhe vlen të theksohet elementi i erës që intensifikohet në drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi 1-12 m/s.

Përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era do të arrijë deri 18 m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-4 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga