LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mëngjese të ftohta dhe vranësira kalimtare/ Si parashikohet të jetë moti për sot

28 Dhjetor 2022, 08:17, Sociale CNA
Mëngjese të ftohta dhe vranësira kalimtare/ Si parashikohet
Foto ilustruese

Territori shqiptar mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, duke sjellë gjatë paradites dominim të kthjellimeve në pothuajse të gjithë vendin tonë.

Por pjesa e dytë e ditës do të sjellë kalime të pakta të vranësirave në zonat Veriore dhe Qendrore. Ndërsa në zonat Jugore do të ketë kalime më të pakta vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 18°C.

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga