LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjesti human i "artistëve të vegjël"/ Mësuesja dhe nxënësit e shkollës në Durrës ndihmojnë familjen në nevojë

22 Dhjetor 2022, 13:37, Sociale CNA
Gjesti human i "artistëve të vegjël"/ Mësuesja dhe
Foto ilustruese

Në sallën e teatrit Aleksandër Moisiu në Durrës, është zhvilluar një shfaqje teatrale e titulluar “Shitësja e Vogël”.

E veçanta e kësaj shfaqjeje është se u vu në skenë nga artistët e vegjël të shkollës Jusuf Puka. E ideuar nga mësuesja e tyre kujdestare Teuta Nishani, nxënësit e klasës së tretë A, në bashkëpunim me nxënësit e klasës së parë, të katërt dhe të teta sollën një vepër që dhuroi shumë spektakël në teatrin “Aleksandër Moisiu”.

Pas kësaj shfaqjeje qëndron një kauzë shumë e rëndësishme si ajo e bamirësisë.

Mësuesja, nxënësit dhe prindërit e tyre organizuan këtë shfaqje për t'i ardhur në ndihmë një familjeje me fëmijë me aftësi të kufizuar dhe probleme të theksuara ekonomike.

Të ardhurat e biletave kanë shkuar në ndihmë të kësaj familjeje, në prag të festave të fundvitit.

Vlen të theksohet se kjo iniciativë humane është ideuar dhe organizuar nga mësuesja, nxënësit dhe prindërit./ CNA.al

Gjesti human i "artistëve të vegjël"/ Mësuesja dhe

Lajmet e fundit nga