LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Diell dhe shi/ Moti për ditën e sotme

26 Shkurt 2024, 07:02, Sociale CNA

Diell dhe shi/ Moti për ditën e sotme

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike me mot me diell, edhe pse nuk do të mungojnë ditët me shi.

Në këtë mënyrë nga dita e hënë moti parashikohet me kthjellime, si dhe alternime vranësirash të cilat hera-herës do të jenë deri të dendura, por kalimtare.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta në relievet malore.

Vlen për t'u theksuar se për shkak të erës me drejtim nga kuadrati i jugut si dhe masave ajrore të ngrohta pritet që temperaturat të kapin vlera deri në 24-25 gradë Celsius, temperatura këto disa gradë më të larta sesa mesatarja mujore klimatike për muajin që ndodhemi./ CNA

Lajmet e fundit nga